Katalog » Wychowanie fizyczne i zdrowotne » Programy i poradniki dla nauczycieli wf » KOREPETYTOR
WYBIERZ WYDAWNICTWO

ZOBACZ
Kościółek na Stecówce

P O M A G A M Y !

Byłem niedawno z Ojcem na Stecówce, jeszcze wtedy nie wiedziałem, że to już po raz ostatni jestem z Nim w górach . Tato , który często bywał na Stecówce zawsze zaglądał do tego kościółka. Góry a w zasadzie nasze Beskidy były jego pasją. Ojciec już nie zawita nawet na ruiny, pozostał w sercu i pamięci ale do Kościółka ja mam taką nadzieję, że jeszcze nie raz wstąpię po drodze na Baranią Górę. Trudno, stało się ale warto i trzeba odbudować Kościółek na Stecówce /Górale i tak to zrobią/ a my możemy w tym im pomóc ...

DZIAŁY TEMATYCZNE
Biblioteka r1
KONFERENCJE

KOMISJA NAUKI, EDUKACJI I SPORTU SENATU RP

zapoznaj się z materiałami konferencji w Senacie w 2010 roku
Wychowanie fizyczne i sport w szkole

HKF NA CYFROWO

W poszukiwaniu źródeł historii Kultury Fizycznej dotarliśmy do kilku wydawnictw, które zostały opracowane w technice cyfrowej. Można zapoznać się z dziełem Śniadeckiego z 1855 roku pt. "Fizyczne wychowanie dzieci" oraz z innymi dziełami XIX i XX w.

Jak w latach trzydziestych uczono jazdy na nartach - poczytaj w podręczniku K. Pietkiewicza

Nauka jazdy na nartach

Zapraszam do Bibliotek Cyfrowych

NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA
KRONIKA SPORTU POLSKIEGO
AKTUALNIE W SKLEPIE
Gości online: 10
Katalog
Sortuj według:
Strona: [1] / 1
Plan Pracy Dydaktyczno-Wychowawczej do Autorskiego Programu Nauczania dla klas IV-VI szkoły podstawowej cz.3 – klasa VI
Romanowska Alicja
Przykładowy plan pracy dydaktyczno-wychowawczej z wychowania fizycznego w klasie VI szkoły podstawowej na podstawie Autorskiego programu nauczania „Wychowanie fizyczne bliższe wartościom”.
Wydawnictwo: KOREPETYTOR
Plan Pracy Dydaktyczno-Wychowawczej do Autorskiego Programu Nauczania dla klas IV-VI szkoły podstawowej cz.2 – klasa V
Romanowska Alicja
Nowa podstawa programowa! Przykładowy plan pracy dydaktyczno-wychowawczej z wychowania fizycznego w klasie V szkoły podstawowej na podstawie Autorskiego programu nauczania „Wychowanie fizyczne bliższe wartościom”.
Wydawnictwo: KOREPETYTOR


NOWOŚĆ!

BESTSELLER
Plan Pracy Dydaktyczno-Wychowawczej do Autorskiego Programu Nauczania dla klas IV-VI szkoły podstawowej cz.1 - klasa IV
Romanowska Alicja
Przykładowy plan pracy dydaktyczno-wychowawczej z wychowania fizycznego w klasie IV szkoły podstawowej na podstawie Autorskiego programu nauczania „Wychowanie fizyczne bliższe wartościom”.
Wydawnictwo: KOREPETYTOR


NOWOŚĆ!

Edukacja aktywnego stylu życia: Program nauczania dla IV etapu (liceum, technikum, zasadnicza szkoła zawodowa)
Marzena Kurzak


Nowa podstawa programowa! Program nauczania pt. Edukacja aktywnego stylu życia do przedmiotu wychowanie fizyczne jest dostosowany do podstawy programowej (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 roku w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół) i przeznaczony do realizacji na IV etapie edukacyjnym dla szkół licealnych, techników i zasadniczych sz
Wydawnictwo: KOREPETYTOR


NOWOŚĆ!

Autorski program nauczania \'Wychowanie fizyczne bliższe wartościom
Romanowska Alicja
Prezentowany program wychowania fizycznego adresowany jest do uczniów II etapu edukacyjnego, czyli klas IV-VI szkoły podstawowej. Jest to nowelizacja AUTORSKIEGO PROGRAMU WYCHOWANIA FIZYCZNEGO zatwierdzonego przez MEN w 1999 r. – numer dopuszczenia DKW–4014–68/99. W Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 roku w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dziennik Ustaw z 15.01.2009 r. Nr 4 poz. 17) zostały określone nowe podstawy programowe. Wprowadzone zmiany wymuszają dostosowanie obowiązujących programów nauczania do aktualnych treści podstawy programowej. Autorski program nauczania Wychowanie fizyczne bliższe wartościom jest właśnie takim zaktualizowanym dokumentem programowym.
Wydawnictwo: KOREPETYTOR


NOWOŚĆ!

Wychowanie fizyczne w gimnazjum Program nauczania
, Kurzak Marzena
Program nauczania wg nowej podstawy programowej do Gimnazjum / Rozporządzenie MEN z dn 23 grudnia 2008 w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół / Osoby korzystające z opracowania znajdą w nim wskazówki i informacje dotyczące realizacji poszczególnych działów ( dyscyplin sportowych ) w postaci planów metodycznych lekcji lub scenariuszy zajęć.
Wydawnictwo: KOREPETYTOR
Niekonwencjonalne podstawy metodyczne realizacji procesu edukacji fizycznej
Sulisz Seweryn
Jest to poradnik adresowany do nauczycieli i studentów którzy wiedzą czego chcą - tak pisze autor w podtytule książki. Traktuje tę publikację w zasadzie jako wstęp do pracy pedagogicznej studenta i nauczyciela , który zapoznając się z tą publikacją ma nabrać przekonania że to spotkanie z tą książką nie kończy a zaczyna dopiero właściwe przygotowanie metodyczne osoby podejmującej się bardzo odpowiedzialnej roli nauczyciela wychowania fizycznego.
Wydawnictwo: KOREPETYTOR
Planowanie lekcji wychowania fizycznego
Romanowska Alicja, Sulisz Seweryn
Książka dla nauczycieli wychowania fizycznego zaczynających po studiach pracę w szkole ale także bardzo pomocna dla tych nauczycieli wf którzy zawsze sa kreatywni i z tego podręcznika moga sporo skorzystać.A także dla studentów akademii wf i coraz liczniejszych wydziałów wychowania fizycznego przy różnych uczelniach
Wydawnictwo: KOREPETYTOR
Odpowiedzialny to zdrowy i sprawny- autorski program WF w gimnazjum.
Paruch Jolanta
Autorski program nauczania wychowania fizycznego w gimnazjum ( nr dopuszczenia DKOS - 4014-38/02
Wydawnictwo: KOREPETYTOR
Narodowe tańce polskie  Poradnik metodyczny ( + cd )
Wróblewska Alina
Poradnik skierowany jest do wszystkich miłośników tańca, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą, ale nie posiadają wykształcenia zawodowego - baletowego i nie są instruktorami tańca. Może pomóc w organizowaniu zajęć w przedszkolu, szkole (świetlicy szkolnej), ośrodkach i domach kultury, na obozach i koloniach, \"Zielonych Szkołach\", zbiórkach zuchow
Wydawnictwo: KOREPETYTOR
Pływanie  Rozkład materiału dla klas I-III gimnazjum
Harabasz Agnieszka, Snopczyńska Krystyna
Niniejsza praca ma na celu przynajmniej częściowe wypełnienie luki w zakresie materiałów potrzebnych do realizacji nauki pływania w ramach wychowania fizycznego w II i III etapie nauczania, Zasadniczą formą organizacyjną pracy nauczyciela pływania z uczniami jest lekcja, podczas której prowadzący realizuje wytyczone cele i zadania wynikające z prog
Wydawnictwo: KOREPETYTOR
Plany dydaktyczno-wychowawcze i konspekty zajęć z wychowania fizycznego dla klas IV-VI szkoły podstawowej
Romanowska Alicja
       Opracowane na podstawie Autorskiego programu wychowania fizycznego dla klas IV-VI przykładowe plany pracy oraz konspekty zajęć i scenariusze lekcji.

Wydawnictwo: KOREPETYTOR
Autorski program wychowania fizycznego dla kl IV-VI szkoły podstawowej
Romanowska Alicja
     Program wychowania fizycznego opracowany przez Alicję Romanowską jest propozyją autorską realizacji Podstawy programowej wychowania fizycznego MEN i został pozytywnie zaopiniowany i zatwierdzony decyzją MEN Nr DKW 4014-68/99
Autorka opracowała na podstawie w/w programuWydawnictwo: KOREPETYTOR
Rozkład materiałów nauczania z wychowania fizycznego dla klas I-III gimnazjum.
Harabasz Agnieszka, Snopczyńska Krystyna
      Nauczyciele wychowania fizycznego, prowadzący zajęcia w gimnazjum, mają niewiele materiałów metodycznych pomocnych przy realizacji założeń programowych. Uwzględniając zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej programy nauczania, opracowałyśmy niniejszy rozkład materiału dla klas l - III.
  
Wydawnictwo: KOREPETYTOR
Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna. Konspekty zajęć.
Romanowska Alicja
       Głównym powodem opracowania niniejszych materiałów metodycznych było, zwiększone w obecnych czasach, zainteresowanie problematyką gimnastyki korekcyjno - kompensacyjnej. Jest ona szczególnie powołana do kształtowania prawidłowej postawy ciała u dzieci oraz stanowi niezastąpiony środek korekty postawy
Wydawnictwo: KOREPETYTOR
Program gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla 1 etapu edukacji klasy I - III.
Czauderna – Miedziejko Jadwiga
     Numer dopuszczenia DKOS - 4014-36/02
Program gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej dla klas I - III w wymiarze 2 godzin tygodniowo dla każdej klasy, opracowany został do realizacji w szkołach podstawowych dla pierwszego etapu edukacji.
Autorka programu posiada specjalizację z gimnastyki leczniczej, specjaliz
Wydawnictwo: KOREPETYTOR
Strona: [1] / 1
SZUKAJ KSIĄŻKI

 
 
Zaawansowane wyszukiwanie
POLECAMY
NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
ZŁOTE MYŚLI
ZAPRASZAMY NA BLOG

Zapoznaj się z blogiem nt książek sportowych i podziel się także swoimi uwagami na temat przeczytanej książki. .

E-BOOKS

By wzbogacić naszą ofertę o nowe pozycje tym razem w formie e-book'ów weszliśmy w partnerski układ z firmą escapemagazine.pl. Proponujemy na początek następujące tytuły:


AKADEMIA TRENERSKA

Akademia Trenerska jest projektem Ministerstwa Sportu i Turystyki koordynowanym przez Instytut Sportu w Warszawie. Projekt jest jednym z kluczowych elementów strategii Ministerstwa dotyczący wspierania środowiska sportowego w przygotowaniach olimpijskich.
Podstawowym zadaniem Akademii jest działalność edukacyjna realizowana poprzez organizację różnych form kształcenia i doskonalenia zawodowego kadr sportowych. Głównym celem jest podnoszenie poziomu wykształcenia trenerów i rozwój umiejętności przełożenia zdobytej wiedzy na praktykę.
Zadaniem Akademii jest też promocja szkoleniowców systematycznie podnoszących swoje kompetencje, a w przyszłości wdrożenie systemu ustawicznego kształcenia dla trenerów.

Zobacz więcej
Akademia Trenerska

Zobacz wywiad z naszym Profesorem W. Starostą.

Zobacz i pobierz materiały i artykuły
z Czytelni

AWF BIAŁA PODLASKA

Zapraszamy na strony naszej Bialskiej Uczelni:

NIKE 2014 - Finaliści

Zwycięzca Nagrody Literackiej Nike 2013:
Ciemno, prawie noc, Joanna Bator, W.A.B. (powieść)

NAGRODA LITERACKA NIKE 2014 - FINALIŚCI

Prezentujemy finałową siódemkę nominowanych do Nagrody NIKE 2014:

1. NIEBKO, Brygida Helbig, W.A.B.
2. OŚCI, Ignacy Karpowicz, Wydawnictwo Literackie
3. ZAJEŹDZIMY KOBYŁĘ HISTORII. WYZNANIA POOBIJANEGO JEŹDŹCA, Karol Modzelewski, Iskry
4. WIELE DEMONÓW, Jerzy Pilch, Wielka Litera
5. NOCNE ZWIERZĘTA, Patrycja Pustkowiak, W.A.B.
6. NADJEŻDŻA, Szymon Słomczyński, Biuro Literackie
7. JEDEN, Marcin Świetlicki, EMG

Werdykt jury zostanie ogłoszony 5 października 2014 roku.
ZNAJDŹ NAS NA FACEBOOKU
25939273
Portal służy jako baza informacyjna do czasu zakończenia umowy hostingowej.

Aktualna Data: 2017-12-12 14:46
Data Ostatniej Aktualizacji: nieaktualizowan
© Magazyn Informacji Książek Sportowych. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.